Notiser

Mandag gikk første leseprøve for 2024-utgaven av Peer Gynt på Gålå av stabelen.

Ane Dahl Torp og Bjørn Sundquist spiller i Peer Gynt for første gang

Til sommeren skal Ane Dahl Torp og Bjørn Sundquist spille i Peer Gynt for første gang – på Gålå.

Publisert Sist oppdatert

­Mandag presenterte regissør Erik Ulfsby fire nye skuespillere som skal trå til i Peer Gynt-oppsetningen ved Gålåvatnet. Allerede er det kjent at Mads Ousdal vender tilbake i tittelrollen, ti år etter at han spilte Peer på Gålå for første gang. Nå er det klart at Ane Dahl Torp, Bjørn Sundquist, Svein Tindberg og Maria Kristine Hildonen slår følge med ham.

Faktisk gjør Dahl Torp og Sundquist sin debut i Henrik Ibsens Peer Gynt til sommeren, som ingen av dem har medvirket i til tross for lange, omfattende og prisvinnende skuespillerkarrierer.

Heller ikke Ane Dahl Torp har spilt i Peer Gynt før. Mandag gikk første leseprøve for 2024-utgaven av Peer Gynt på Gålå av stabelen. Foto Bård Gundersen

Ifølge pressemeldingen er regissør Erik Ulfsby «svært tilfreds» med å ha fått dem til Gålå. Det er også første gang Ulfsby og Sundquist skal samarbeide på scenen.

Ane Dahl Torp skal spille Mor Åse, Bjørn Sundquist gjør Dovregubben og presten, Tindberg gjør Knappestøperen og Hildonen spiller Anitra og Den grønnkledde.

Første leseprøve gikk av stabelen mandag kveld.

Powered by Labrador CMS