Et nytt etterforskningsstudie opprettes ved Politihøgskolen for å styrke politiet, opplyser justisminister Astri Aas-Hansen (Ap).
Et nytt etterforskningsstudie opprettes ved Politihøgskolen for å styrke politiet, opplyser justisminister Astri Aas-Hansen (Ap).

Regjeringen lanserer ny utdannelse for å styrke politiet

Regjeringen oppretter et eget etterforskerstudium ved Politihøgskolen for personer med sivil utdanning.

Publisert

Målet er å styrke etterforskningen av kriminalitet og bidra til mer spesialistkompetanse i politiet.

– Vi må sikre at politiet har etterforskere med spesialkompetanse, for eksempel innen økonomi og IKT, men de bør også ha etterforskningsfaglig kompetanse, sier justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) i en pressemelding.

Etterforskningsstudiet er åpent for personer med ulike bachelorgrader og er ettårig. Det vil ikke være fysiske opptakskrav, og første kull starter høsten 2026.

Powered by Labrador CMS