Notiser

Pil & Bue er Petter Carlsen og Gøran Johnsen. Nå er de aktuelle med Europa-turné i postrockselskap og en fjerdeplate det knytter seg store forventninger til.

Pil & Bue på Europa-turné med tyske postrockere

Det norske bandet Pil & Bue har lagt ut på Europa-turné som oppvarmere for de tyske postrockerne i Long Distance Calling.

Publisert Sist oppdatert

Et knippe datoer i London, Paris, Nederland, Tyskland og Østerrike står for tur i uken som kommer, før Pil & Bues Petter Carlsen og Gøran Johansen vender hjem til Norge for å slippe sitt fjerde album «Special Agents» 24. februar.

Det følger etter album som debuten «Push Start Button» fra 2014, «Forget the past, Let’s Worry About the Future» (2016) og «The World is a Rabbit Hole» (2021), som fikk sterke anmeldelser.

Det blir noen norske konserter rett i kjølvannet, blant annet i Alta, Tromsø og på Vinterlyd i Båtsfjord, før turneen fortsetter i Europa med åtte tyske konserter. Vel hjemme igjen blir det konserter blant annet i Gamlebyen Kulturhus i Fredrikstad og Oslos Parkteatret i april, flere av dem med bandet Lüt som oppvarmere.

Lydbildet på «Special Agents» beskrives som rått, energisk, og atmosfærisk. Om låten som låner tittel til albumet har Carlsen og Johansen sagt:

– Det er en sang om de som binder verden sammen, som gjør virkeligheten litt tryggere, mer inkluderende og lettere å forholde seg til.

Pil & Bue var først å høre på film i «Død snø 2» i 2014, da Carlsens sambygding Tommy Wirkola plukket ut singelen «You Win Again». Låten «Fire» fra 2016-albumet var å høre over rulletekstene i «What happened To Monday» på Netflix.

­

Powered by Labrador CMS