Notiser

Får lesere utaskjærs: Trude Teige.

«Mormor danset i regnet»: – En imponerende roman, en viktig og dypt rørende bok

Trude Teiges roman «Mormor danset i regnet» er akkurat lansert på det tyske markedet, og går rett inn på 13. plass på Der Spiegels bestselgerliste.

Publisert Sist oppdatert

Den er i tillegg den 12. mest solgte boka i tyske bokhandlere – med flere gode anmeldelser i ryggen, melder forfatterens norske forlag.

«Mormor danset i regnet» utkom her hjemme i 2015, og siden har den kommet i flere opplag – og solgt over 60 000 eksemplarer. Romanen handler om en såkalt tyskerjente – og baserer seg på faktiske hendelser.

– «Mormor danset i regnet» er en imponerende roman, en viktig og dypt rørende bok for tyske lesere, sier Susanne Halbleib, redaktør i det tyske forlaget S. Fischer Verlage. Hun legger til:

– Med en særegen tone og et følsomt språk utforsker Trude Teige spørsmål om traumer, skyldfølelse og forsoning som ikke kunne vært mer tidsriktig.

Forlaget har også sikret seg rettighetene til den frittstående oppfølgeren, «Morfar pustet med havet» (2021).

­

Powered by Labrador CMS