Notiser

Marie Ulven – Girl in Red – lar seg ikke skremme av fansens nærgående interesse for stjernen de dyrker.

Girl in Red med kun én norsk konsert i 2024 – satser utenlands

Den norske storsuksessen Girl in Red gjør kun en eneste norsk konsert i år, ifølge VG.

Publisert Sist oppdatert

­– Jeg har lyst til å gjøre noe ekstra for Oslo. Jeg må finne ut av noe sykt, sier Marie Ulven til VG om konserten i Oslo Spektrum 3. oktober.

Det blir Girl in Reds første konsert i Spektrum, og billettsalget starter allerede torsdag denne uken. Stor etterspørsel i USA i kjølvannet av at hun varmet opp for Taylor Swift i fjor sommer har ifølge avisen utløst et skred av ekstrakonserter.

Girl in Red skal turnere i USA og Canada i april, mai og juni. Blant annet skal hun holde konserter i legendariske Radio City Music Hall i New York og i Red Rocks Amphitheatre i Colorado.

Hun lover å spille sanger fra andrealbumet sitt, som utkommer i april med tittelen «I'm Doing It Again Baby». Den første singelen, «Too Much», kom i forrige uke og har allerede fått fine kritikker.

Powered by Labrador CMS