Det tok ikke lang tid etter det spektakulære tyveriet i Louvre før publikum igjen slapp inn i museet. Målet for verdens kunstinstitusjoner er å være åpne og lett tilgjengelige for publikum – og ikke framstå som de rene fort. Foto: Emma Da Silva / AP / NTB
Det tok ikke lang tid etter det spektakulære tyveriet i Louvre før publikum igjen slapp inn i museet. Målet for verdens kunstinstitusjoner er å være åpne og lett tilgjengelige for publikum – og ikke framstå som de rene fort.

NOTERT

Etter Louvre-tyveriet: Museer verden over vurderer risikoen – dette sier norske museer

Etter smykketyveriet i Louvre i Paris gransker museer verden over risikoen på nytt. Norske museer mener de har oppdaterte og gode sikkerhetsrutiner.

Publisert Sist oppdatert

For å lese denne saken må du være abonnent

Samtiden – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler og e-utgaven.
For å få papirutgaven, velg nett og papir.

Samtiden
Nett og papir
3 mnd

99,- 329,-

KJØP

Samtiden
Nett
1 mnd

19,- 90,-

KJØP

Powered by Labrador CMS