Museum

Kari Roll-Matthiesen blir ny direktør på Kistefos Museum

Kari Roll-Matthiesen kommer fra stillingen som kategoridirektør i ARK Bokhandel hvor hun også har sittet i kjedens ledergruppe gjennom 3,5 år. Før hun ble hentet til ARK Bokhandel jobbet hun ved Hadeland Glassverk i 13 år, hvorav de 6 siste årene var som administrerende direktør.

Publisert Sist oppdatert

­– Jeg er utrolig stolt og glad for å få jobbe ved Kistefos! Kistefos har mye å by på til et bredt publikum, med sin kultur- og industrihistorie, samtidskunst og natur. Jeg er imponert over hvordan man har jobbet med utviklingen av stedet gjennom mange år. Ikke minst har jeg fulgt nøye med siden The Twist åpnet, og ga stedet en helt ny dimensjon som destinasjon, sier Roll-Matthiesen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Samtiden - nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler og e-utgaven.
For å få papirutgaven, velg nett og papir.

Samtiden
Nett og papir
3 mnd

99,- 329,-

KJØP

Samtiden
Nett og papir
12 mnd

1299,-

KJØP

Samtiden
Nett
1 mnd

1,- 90,-

KJØP

Samtiden
Nett
12 mnd

999,-

KJØP

Powered by Labrador CMS