SAMTIDENS JULEKALENDER

– De maner til større ydmykhet for naturen enn de heltesagnene som i større grad dominerer kulturen vår

Hver dag i desember inviterer Samtiden en forfatter til å anbefale en bok som har betydd noe for dem. I dag: Olav Løkken Reisop.

Olav Løkken Reisop debuterte i 2011 med boka Pastisj og har senere utgitt tre romaner. Skriverholmen (2023) var første bok i en trilogi, og nå er han aktuell med den andre, Jeppedalen. Reisop er utdannet arkitekt og litteraturviter.
Olav Løkken Reisop debuterte i 2011 med boka Pastisj og har senere utgitt flere romaner. Skriverholmen (2023) var første bok i en trilogi, og tidligere i år lanserte han den andre, Jeppedalen. Reisop er utdannet arkitekt og litteraturviter.
Publisert Sist oppdatert

For å lese denne saken må du være abonnent

Samtiden – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler og e-utgaven.
For å få papirutgaven, velg nett og papir.

Samtiden
Nett og papir
3 mnd

99,- 329,-

KJØP

Samtiden
Nett
1 mnd

19,- 90,-

KJØP

Powered by Labrador CMS