BOK

Når skjønnlitteraturen når inn til leserens følelser på en annen måte

Forfatteren bak romanen Terapeutens jul (2024), Linda Sandbæk, har som jeg-personen i romanen jobbet som psykolog i mange år. Som jeg-personen har hun også gått i terapi selv. Hun mener at informasjon om psykisk helse kan virke mot sin hensikt. – Som mennesker er vi usikre, men hver enkelt av oss vet også en hel del – om å være et barn, et kjønn, en mor eller far, sier Sandbæk.

– Som Emma i romanen, har jeg kjent meg overveldet av kvinne- og hjelperroller – som mor, datter, kjæreste og terapeut, sier Linda Sandbæk.
– Som Emma i romanen, har jeg kjent meg overveldet av kvinne- og hjelperroller – som mor, datter, kjæreste og terapeut, sier Linda Sandbæk, som har skrevet romanen Terapeutens jul.
Publisert Sist oppdatert

For å lese denne saken må du være abonnent

Samtiden – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler og e-utgaven.
For å få papirutgaven, velg nett og papir.

Samtiden
Nett og papir
3 mnd

99,- 329,-

KJØP

Samtiden
Nett
1 mnd

19,- 90,-

KJØP

Powered by Labrador CMS